Tiranë, 22 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në Tiranë ka realizuar takim me kryetarin e partisë Republikane të Shqipërisë, z. Fatmir Mediu. Grubi dhe Mediu gjatë këtij...
Tiranë, 22 mars – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie midis bashkësive, z. Artan Grubi gjatë vizitës në Tiranë është pritur në takim nga presidenti Ilir Meta. Rruga e integrimit të përbashkët i Shkupit dhe Tiranë...
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi gjatë qëndrimit të tij në Shqipëri, sot ka takuar kryebashkiakun e Tiranës, z. Erion Veliaj. Grubi gjatë këtij takimi ka përgëzuar z. Veliaj për punën...
Tiranë, 22 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në Tiranë ka realizuar takim me kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim, znj. Monika Kryemadhi. Bashkëpunimi ndërmjet Republikës së Maqedonisë...
Tiranë, 22 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në Tiranë ka realizuar takim me kryetarin e partisë Republikane të Shqipërisë, z. Fatmir Mediu. Grubi dhe Mediu gjatë këtij...
Prishtinë, 18 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi është pritur në takim në Prishtinë nga lideri i AAK-së, z. Ramush Haradinaj me të cilin kanë diskutuar për çështje...
Prishtinë, 18 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot pasdite është pritur në takim në presidencën e Republikës së Kosovës nga u.d presidente, znj. Vjosa Osmani. Me presidenten Osmani,...
Prishtinë, 18 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie midis bashkësive, z. Artan Grubi në fund të vizitës së tij ka takuar edhe liderin e Nismës socialdemokrate z. Fatmir Limaj. Të dy bashkëbiseduesit kanë diskutuar...
Prishtinë, 18 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi në vazhdën e takimeve në Prishtinë, pas Hoxhajt dhe Haradinajt është pritur në takim edhe nga lideri i ri i...
Prishtinë, 18 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në Prishtinë është pritur në takim nga u.d kryetar i PDK-së Bashkëpunimi ndërmjet Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës...
Shkup, 15 mars - Sot në hapësirat e Ministrisë për Sistem Politik  dhe Marrëdhënie  ndërmjet Bashkësive u mbajt mbledhja e parë e grupit punues për vazhdimin e procesit të decentralizimit. Grupi punues u kryesua nga Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër...
Shkup, 12 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie midis bashkësive, z. Artan Grubi sot mori pjesë në Mbledhjen e Komitetit për Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Në fjalimin...
Shkup, 10 mars – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi sot ka pritur në takim në Shkup zëvendëskryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviç. Të dy zëvendëskryeministrat kanë shprehur falenderimin e ndërsjelltë...
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive z. Artan Grubi sot me rastin e ditës së gruas takoi përfaqësuese të të gjitha komuniteteve që jetojnë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Grubi bashkë me të...
Me qëllim të ruajtjes dhe promovimit të gjuhës amtare, përkatësisht shënimit të Ditës Ndërkombëtare të gjuhës amtare, sot zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi organizoi tryezë të rrumbullakët. Në këtë debat...
Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në kabinetin e tij zhvilloi një takim pune me ministren e Arsimit dhe Shkencës, znj. Milla Carovska dhe ish ministrin dhe deputetin Arbër...
Ministria për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive njofton se 1.180 prej gjithsej 1.349 nëpunësve administrativ kanë nënshkruar vendimet e tyre të reja të punës dhe brenda afatit të paraparë me ligj të njëjtit do të nisin me punë. 26...
Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në kabinetin e tij priti kryetarin e komunës së Strugës, z. Ramiz Merko bashke me Ministrin e Shqërisë Informatike dhe Administratës, z. Jeton Shaqiri. Bashkëbiseduesit...
Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot realizoi një takim pune me ambasadorin e Republikës së Kosovës, z. Gjergj Dedaj. Grubi bashkëbisedoi me ambasadorin Dedaj për ngjarjet aktuale në vend dhe...
Qeveria e Republikës së Maqedonisë sot në seancën e 40 të saj miratoi planin e shpërndarjes së nëpunësve administrativ të punësuar përmes programit K5. Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi thotë...
Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka realizuar një takim online me zëvendëskryeministrin e Malit të Zi, z. Dritan Abazoviq. Në këtë takim, të dy bashkëbiseduesit z.Grubi dhe z.Abazoviq shkëmbyen mendime...
Shpërndarja e nëpunësve administrativ të punësuar sipas programit K5 me qëllim përmirësimin e përfaqësimit të drejt dhe adekuat nëpër institucionet shtetërore të Republikës së Maqedonisë së Veriut ishte vetëm një nga temat që sot zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër...
Shkup, 5 janar - Ministria për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive sot në pajtim me obligimet ligjore nga ligji K5, i ka dorëzuar Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut informatën me planin për shpërndarjen e punonjësve administrativ. Zëvendëskryeministri...
Ministria për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive nga sot funksionon në zyra të reja, përkatësisht në objekt të ri. Përurimin e objektit sot bashkë e bënë kryetari i Qeverisë, z. Zoran Zaev, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z....
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi me rastin e festave të fund vitit ka vizituar fëmijët e Shkollës Fillore për fëmijë me nevoja të veçanta “Ardhmëria-Idnina” në Komunën e Çairit...