Shkup, 10 mars – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi sot ka pritur në takim në Shkup zëvendëskryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviç. Të dy zëvendëskryeministrat kanë shprehur falenderimin e ndërsjelltë...
“Populli shqiptar flet nji gjuhë krejt të veten që, tuj lanë mënjanë transformimet e natyrshme të elementëve të cilëve nuk i ka pshtue asnji gjuhë tjetër deri më sot, kurrfare nuk mund të unjisohet me gjuhë të tjera keltike,...
Ministria për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive nga sot funksionon në zyra të reja, përkatësisht në objekt të ri. Përurimin e objektit sot bashkë e bënë kryetari i Qeverisë, z. Zoran Zaev, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z....
Shkup, 15 prill - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot bashkë me ministrin e Transportit dhe lidhjeve z. Bllagoj Boçvarski dhe drejtorin e Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore z....
Tetovë, 7 Maj - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ishte i pranishëm në vendosjen e gur themelit të investimit të ri të kompanisë LEAR dhe NORMAK në Zonën...
Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot realizoi një takim pune me ambasadorin e Republikës së Kosovës, z. Gjergj Dedaj. Grubi bashkëbisedoi me ambasadorin Dedaj për ngjarjet aktuale në vend dhe...
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në emër të Qeverisë ka nënshkruar Memorandum për mirëkuptim me kompaninë amerikane Bechtel Enka për ndërtimin e Korridorit 8-të dhe 10D. Gjatë ceremonisë së...
Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në kabinetin e tij zhvilloi një takim pune me ministren e Arsimit dhe Shkencës, znj. Milla Carovska dhe ish ministrin dhe deputetin Arbër...
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi gjatë qëndrimit të tij në Shqipëri, sot ka takuar kryebashkiakun e Tiranës, z. Erion Veliaj. Grubi gjatë këtij takimi ka përgëzuar z. Veliaj për punën...
Ministria për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive me rastin e shënimit të 22 Nëntorit, ditës së Alfabetit Shqip sot ka promovuar përpunimin e këngës së alfabetit, të kënduar nga këngëtarja e njohur shqiptare Tuna Sejdiu. https://fb.watch/1XnA2-Fz56/
Shkup, 24 mars – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka realizuar takim me përfaqësues të komunitetit turk në vend lidhur me procesin e regjistrimit të popullsisë. Përmes këtij takimi,...
Shkup, 24 mars – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim përfaqësues të shoqërisë civile të komunitetit rom në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Bashkëbisedimi mes Grubit dhe...
Tiranë, 23 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi në vazhdën e takimeve në Tiranë është pritur edhe nga ministri i Shtetit për diasporë, z. Pandeli Majko. Grubi e ka...
Shkup, 26 mars – Ka vazhduar për të tretën ditë me rradhë takimi i Zëvendëskryeministrit të parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi me përfaqësues të komuniteteve këtë herë me atë vlleh me...
Shkup, 12 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie midis bashkësive, z. Artan Grubi sot mori pjesë në Mbledhjen e Komitetit për Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Në fjalimin...
Tiranë, 22 mars – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie midis bashkësive, z. Artan Grubi gjatë vizitës në Tiranë është pritur në takim nga presidenti Ilir Meta. Rruga e integrimit të përbashkët i Shkupit dhe Tiranë...
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në kabinetin e tij takoi ambasadorin e ri të Francës, z. Siril Bomgartner. Në këtë takim, Grubi i theksoi bashkëbiseduesit se Maqedonia e Veriut...
Shkup, 25 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka realizuar takim edhe me përfaqësues të shoqërisë civile nga komuniteti boshnjak në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Procesi i...
Prishtinë, 18 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie midis bashkësive, z. Artan Grubi në fund të vizitës së tij ka takuar edhe liderin e Nismës socialdemokrate z. Fatmir Limaj. Të dy bashkëbiseduesit kanë diskutuar...
Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi në vazhdën e takimeve me diplomatë të akredituar në Maqedoni të Veriut sot në kabinetin e tij priti ambasadorin e Austrisë, z. Georg Woutsas. Në këtë...
Prishtinë, 18 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në Prishtinë është pritur në takim nga u.d kryetar i PDK-së Bashkëpunimi ndërmjet Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës...
Shkup, 9 maj – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë sot në eventin e organizuar për nderë të 9 Majit – Ditës së Evropës, me temë “Njëzetë...
Prishtinë, 18 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi në vazhdën e takimeve në Prishtinë, pas Hoxhajt dhe Haradinajt është pritur në takim edhe nga lideri i ri i...
Shkup, 25 mars – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi edhe sot ka vazhduar takimet me përfaqësues të shoqërisë civile, këtë rradhë nga komuniteti serb në Republikën e Maqedonisë së...
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi me rastin e festave të fund vitit ka vizituar fëmijët e Shkollës Fillore për fëmijë me nevoja të veçanta “Ardhmëria-Idnina” në Komunën e Çairit...