Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në kabinetin e tij priti kryetarin e komunës së Strugës, z. Ramiz Merko bashke me Ministrin e Shqërisë Informatike dhe Administratës, z. Jeton Shaqiri. Bashkëbiseduesit...
Shkup, 5 Maj - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin dhe shefin e delegacionit të Bashkimit Evropian, z David Geer. Mbështetja për proceset e zhvillimit...
Prishtinë, 18 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie midis bashkësive, z. Artan Grubi në fund të vizitës së tij ka takuar edhe liderin e Nismës socialdemokrate z. Fatmir Limaj. Të dy bashkëbiseduesit kanë diskutuar...
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot morri pjesë në panel diskutimin me temë "Të drejtat e pjesëtarëve të komuniteteve - gjendja, tendencat dhe sfidat" në organizim të Agjencisë për...
Tiranë, 23 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrdhënie midis bashkësive, z. Artan Grubi në Tiranë është takuar edhe me shefin e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Të dy bashkëbiseduesit kanë diskutuar mbi procesin...
Ministria për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive njofton se 1.180 prej gjithsej 1.349 nëpunësve administrativ kanë nënshkruar vendimet e tyre të reja të punës dhe brenda afatit të paraparë me ligj të njëjtit do të nisin me punë. 26...
Tetovë, 7 Maj - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ishte i pranishëm në vendosjen e gur themelit të investimit të ri të kompanisë LEAR dhe NORMAK në Zonën...
Prishtinë, 18 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi është pritur në takim në Prishtinë nga lideri i AAK-së, z. Ramush Haradinaj me të cilin kanë diskutuar për çështje...
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z.Artan Grubi realizoi takim pune me homologen e tij nga Republika e Kosovës, zëvendëskryeministren znj. Albulena Balaj Halimaj. Zëvendëskryeministri i parë Grubi gjatë konferencës për shtyp tha se me...
Tiranë, 22 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në Tiranë ka realizuar takim me kryetarin e partisë Republikane të Shqipërisë, z. Fatmir Mediu. Grubi dhe Mediu gjatë këtij...
Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në kabinetin e tij zhvilloi një takim pune me ministren e Arsimit dhe Shkencës, znj. Milla Carovska dhe ish ministrin dhe deputetin Arbër...
Shkup, 9 maj – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë sot në eventin e organizuar për nderë të 9 Majit – Ditës së Evropës, me temë “Njëzetë...
Tiranë, 22 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në Tiranë ka realizuar takim me kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim, znj. Monika Kryemadhi. Bashkëpunimi ndërmjet Republikës së Maqedonisë...
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot takoi përfaqësuesit e shoqatës për persona me nevoja të posaçme “Bashkë mundemi” në Gostivar dhe përfaqësuesit e Qendrës së autizmit “Fluturo për Jetën”...
Shkup, 24 mars – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka realizuar takim me përfaqësues të komunitetit turk në vend lidhur me procesin e regjistrimit të popullsisë. Përmes këtij takimi,...
Me qëllim të ruajtjes dhe promovimit të gjuhës amtare, përkatësisht shënimit të Ditës Ndërkombëtare të gjuhës amtare, sot zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi organizoi tryezë të rrumbullakët. Në këtë debat...
Shkup, 10 Maj – Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim znj. Salome Zourabichvili, presidente e Gjeorgjisë e cila po qëndron për vizitë zyrtare dy ditore...
Me rastin e shënimit të Ditës së Alfabetit, delegacioni i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë i kryesuar nga zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik, z.Artan Grubi, sot vizituan Muzeun e Alfabetit në Manastir. Zëvendëskryeministri i parë Grubi me...
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi gjatë qëndrimit të tij në Shqipëri, sot ka takuar kryebashkiakun e Tiranës, z. Erion Veliaj. Grubi gjatë këtij takimi ka përgëzuar z. Veliaj për punën...
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi me rastin e festave të fund vitit ka vizituar fëmijët e Shkollës Fillore për fëmijë me nevoja të veçanta “Ardhmëria-Idnina” në Komunën e Çairit...
Shkup, 24 mars – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim përfaqësues të shoqërisë civile të komunitetit rom në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Bashkëbisedimi mes Grubit dhe...
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive z. Artan Grubi sot me rastin e ditës së gruas takoi përfaqësuese të të gjitha komuniteteve që jetojnë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Grubi bashkë me të...
Shkup, 17 maj - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi u takua me z. Rusos Koundouros, ambasador i ri i Greqisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Gjatë këtij takimi u...
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në kabinetin e tij takoi ambasadorin e ri të Francës, z. Siril Bomgartner. Në këtë takim, Grubi i theksoi bashkëbiseduesit se Maqedonia e Veriut...
Tiranë, 22 mars – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie midis bashkësive, z. Artan Grubi gjatë vizitës në Tiranë është pritur në takim nga presidenti Ilir Meta. Rruga e integrimit të përbashkët i Shkupit dhe Tiranë...