Shkup, 10 Maj – Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim znj. Salome Zourabichvili, presidente e Gjeorgjisë e cila po qëndron për vizitë zyrtare dy ditore...
Shkup, 9 maj – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka marrë pjesë sot në eventin e organizuar për nderë të 9 Majit – Ditës së Evropës, me temë “Njëzetë...
Tetovë, 7 Maj - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ishte i pranishëm në vendosjen e gur themelit të investimit të ri të kompanisë LEAR dhe NORMAK në Zonën...
Shkup, 5 Maj - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin dhe shefin e delegacionit të Bashkimit Evropian, z David Geer. Mbështetja për proceset e zhvillimit...
Shkup, 15 prill - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot bashkë me ministrin e Transportit dhe lidhjeve z. Bllagoj Boçvarski dhe drejtorin e Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore z....
Shkup, 7 Prill – Sot, Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi bashkë me kryeministrin z. Zoran Zaev kanë marrë pjesë në takimin online me përfaqësues të komunitetit rom me rastin...
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në emër të Qeverisë ka nënshkruar Memorandum për mirëkuptim me kompaninë amerikane Bechtel Enka për ndërtimin e Korridorit 8-të dhe 10D. Gjatë ceremonisë së...
Shkup, 26 mars – Ka vazhduar për të tretën ditë me rradhë takimi i Zëvendëskryeministrit të parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi me përfaqësues të komuniteteve këtë herë me atë vlleh me...
Shkup, 25 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka realizuar takim edhe me përfaqësues të shoqërisë civile nga komuniteti boshnjak në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Procesi i...
Shkup, 25 mars – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi edhe sot ka vazhduar takimet me përfaqësues të shoqërisë civile, këtë rradhë nga komuniteti serb në Republikën e Maqedonisë së...
Shkup, 24 mars – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi ka pritur në takim përfaqësues të shoqërisë civile të komunitetit rom në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Bashkëbisedimi mes Grubit dhe...
Shkup, 24 mars – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka realizuar takim me përfaqësues të komunitetit turk në vend lidhur me procesin e regjistrimit të popullsisë. Përmes këtij takimi,...
Tiranë, 23 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrdhënie midis bashkësive, z. Artan Grubi në Tiranë është takuar edhe me shefin e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Të dy bashkëbiseduesit kanë diskutuar mbi procesin...
Tiranë, 23 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi në vazhdën e takimeve në Tiranë është pritur edhe nga ministri i Shtetit për diasporë, z. Pandeli Majko. Grubi e ka...
Tiranë, 23 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi në Tiranë është pritur edhe nga ministrja për Evropë dhe Punë të Jashtme, znj. Olta Xhaçka. Grubi dhe Xhaçka në takim...
Tiranë, 23 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi gjatë ditës së dytë të qëndrimit në Shqipëri, sot ka takuar kryetarin e kuvendit të Republikës së Shqipërisë, z. Gramoz...
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi gjatë ditës së dytë të qëndrimit në Shqipëri, sot ka takuar kryeministrin, z. Edi Rama. Grubi ka falënderuar z. Edi Rama për pritjen vëllazërore në...
Tiranë, 22 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie midis bashkësive, z. Artan Grubi sot në Tiranë është pritur në takim edhe nga lideri i PD-së z. Lulzim Basha, ku të dy bashkëbiseduesit kanë...
Tiranë, 22 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në Tiranë ka realizuar takim me kryetarin e partisë Republikane të Shqipërisë, z. Fatmir Mediu. Grubi dhe Mediu gjatë këtij...
Tiranë, 22 mars – Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie midis bashkësive, z. Artan Grubi gjatë vizitës në Tiranë është pritur në takim nga presidenti Ilir Meta. Rruga e integrimit të përbashkët i Shkupit dhe Tiranë...
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi gjatë qëndrimit të tij në Shqipëri, sot ka takuar kryebashkiakun e Tiranës, z. Erion Veliaj. Grubi gjatë këtij takimi ka përgëzuar z. Veliaj për punën...
Tiranë, 22 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në Tiranë ka realizuar takim me kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim, znj. Monika Kryemadhi. Bashkëpunimi ndërmjet Republikës së Maqedonisë...
Tiranë, 22 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot në Tiranë ka realizuar takim me kryetarin e partisë Republikane të Shqipërisë, z. Fatmir Mediu. Grubi dhe Mediu gjatë këtij...
Prishtinë, 18 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi është pritur në takim në Prishtinë nga lideri i AAK-së, z. Ramush Haradinaj me të cilin kanë diskutuar për çështje...
Prishtinë, 18 mars - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot pasdite është pritur në takim në presidencën e Republikës së Kosovës nga u.d presidente, znj. Vjosa Osmani. Me presidenten Osmani,...