Kategori: Lajme

Grubi takoi ambasadorin Bullgar Angellov: Historia mos ta mban peng të ardhmen

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi sot në kabinetin e tij takoi ambasadorin e Republikës së Bullgarisë në Shkup, z.Angell Angellov. Zëvendëskryeministri i parë Grubi dhe ambasadori Angellov diskutuan rreth marrëdhënieve të mira ndër fqinjësore, që janë një vlerë për Republikën e Maqedonisë së Veriut por edhe […]

read more

Grubi priti kryetarin e partisë Republikane të Shqipërisë Fatmir Mediun

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi takoi sot kryetarin e partisë Republikane të Shqipërisë dhe ish ministrin e Mbrojtjes, z.Fatmir Mediu. Të dy bashkëbiseduesit, z.Grubi dhe z.Mediu gjatë këtij takimi kanë diskutuar për situatën politike në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe Republikën e Shqipërisë si dhe […]

read more

Zëvendëskryeministri i parë Grubi takoi deputetin e PS-së Taulant Balla: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria meritojnë nisjen e bisedimeve me BE-në

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi sot në një takim pune priti kryetarin e grupit parlamentar të Partisë Socialiste të Shqipërisë, z.Taulant Balla. Të dy bashkëbiseduesit, z.Grubi dhe z.Balla gjatë takimit u pajtuan se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria meritojnë tërësisht nisjen e bisedimeve për anëtarësim në […]

read more

Grubi pret ambasadorin Slloven Predan: Sllovenia përkrah RMV-në drejt anëtarësimit në BE

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi takoi sot në kabinetin e tij ambasadorin e Sllovenisë në Shkup, z.Millan Predan. Republika e Maqedonisë së Veriut, siç u vlerësua nga të dy bashkëbiseduesit, po lëvizë sipas të gjitha vlerave evropiane dhe Sllovenia me këtë rast do të vazhdojë të […]

read more

Grubi, Besimi, Bekteshi dhe Nuredini takuan krerët e Odës Ekonomike Veri-Perëndimore

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi, ministri i Financave z.Fatmir Besimi, ministri i Ekonomisë z.Kreshnik Bekteshi dhe ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor z.Naser Nuredini takuan krerët e Odës Ekonomike të Maqedonisë Veri-Perëndimore (OEMVP). Gjatë këtij takimi nga ana e ministrave u tha se bashkëpunimi i […]

read more

Grubi priti ambasadorin e Rumanisë Stanila: U bënë avancime historike në Maqedoni të Veriut

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi, sot priti në takim lamtumirës ambasadorin e Rumanisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, z.Viorel Stanila. Gjatë këtij takimi Grubi i shprehu mirënjohje ambasadorit Stanila për angazhimin gjatë mandatit të tij katër vjeçar në Maqedoni të Veriut dhe e përgëzoi për […]

read more

Grubi takoi u.d kryetar i BFI-së Shaqir Fetahu: Orientimi pro-perëndimor i joni është i garantuar

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi sot ka takuar ushtruesin e detyrës kryetar i Bashkësisë Fetare Islame, z.Shaqir Fetahu. Gjatë këtij takimi Grubi i ka thënë Fetahut se Qeveria në vazhdimësi bën përpjekje për kultivimin e harmonisë ndër-fetare në Maqedoni të Veriut dhe që Qeveria me vëmendje […]

read more

Grubi vizitoi lëvizjen kundër handikapit Polio Plus: Personat me aftësi të kufizuara janë qytetarë të barabartë me gjithë të tjerët

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi, sot ka vizituar Lëvizjen kundër handikapit “Polio Plus” në Shkup. z.Grubi me këtë rast është shprehur se angazhimet e lëvizjeve për të drejtat e personave me handikap mundësojnë krijimin e një shoqërie në të cilën personat me nevoja të veçanta janë […]

read more

Grubi takoi shefin e OSBE-së Klemens Koja: Mbetemi të përkushtuar në zbatimin e reformave

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi sot realizoi takim pune me shefin e Misionit të OSBE-së në Shkup, ambasadorin z.Klemens Koja. Grubi dhe Koja gjatë takimit kanë këmbyer mendime rreth prioriteteve të Republikës së Maqedonisë së Veriut si vend anëtare e NATO-së dhe angazhimin e Qeverisë gjatë […]

read more

Grubi vizitoi kompaninë Bako Nuts: Fondet e programit IPARD2, ndihmë për bizneset vendore

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi, sot bashkë me zëvendësdrejtorin e Agjencisë për Mbështetje Financiare në Bujqësi dhe Zhvillim Rural z.Abdulselam Selami kanë vizituar kompaninë Bako Nuts me seli në Shkup. Zëvendëskryeministri i parë me këtë rast tha se kompania që sot e vizitova është një shembull […]

read more
Pages 1 of 6
  • 1
  • 2
  • 6